Warszataty z upcyclingu – Latarnia na Wenei w Gnieźnie

Coraz więcej dzieje się w naszym mieście. Coraz więcej inicjatyw społecznych (takich jak nasze), a także finansowanych przez miasto i nie tylko. Czymś takim były warsztaty z upcyclingu. Warszataty z upcyclingu – Latarni na Wenei w Gnieźnie.

Latarnia na Wenei to kreatywne miejsce spotkań dla dorosłych i dzieci. Warszataty z upcyclingu – Latarnia na Wenei w Gnieźnie.

Miejsce jest wykorzystywane przez Stowarzyszenie Ośla Ławka oraz inne stowarzyszenia, fundacje. Miejsce dla ludzi, którzy chcą coś robić nad Jeziorem Jelonek i chcą by na Wenei nadal się działo. Mieści się nad jeziorem, które jest położone najbliżej katedry (zaraz obok ulicy Poznańskiej). Jest to ogrodzony plac, ozdobiony w bardzo kreatywny sposób. Jak widać, jest bardzo przytulnie.

Warszataty z uncycklingu – Latarni na Wenei w Gnieźnie

Do tej pory odbyło się tu wiele imprez i warsztatów, które zawsze przyciągają fanów.

Dziś tzn 24 lipca od godziny 17:00 mogliśmy uczestniczyć w ciekawych zajęciach dla dzieci. Poprowadziła je Pani Marta Karalus-Kuszczak.

Podczas spotkania dzieciaki miały za zadanie stworzyć coś nowego z ogromnej ilości starych, niepotrzebnych zabawek. To właśnie upcycling. Wybór był ogromny, ale kreatywność dzieci dała radę. Było tworzenie kompozycji np ramek lusterka czy innych ozdób wg upodobań małych artystów. W ruch poszły farby w sprayach oraz klej na gorąco (oczywiście z pomocą dorosłych).

I choć po ponad godzinie szliśmy do domu, reszta towarzystwa tworzyła w najlepsze. Ciekawe, o której był koniec. ? A oto kilka dzieł młodocianych kreatorów.

A Latarnia na Wenei proponuję jeszcze kilka spotkań w tym miesiącu:

  • 25 lipca o 19:00 – LATOŚ NA WENEI czyli czytamy na Wenei. Będzie to spotkanie autorskie z Sylwią Chutnik.
  • 26 lipca o 17:00 – Relax pod latarnią że Stowarzyszeniem G15
  • 27 lipca o 16:00 – LATOŚ:Ciepło, zimno, gorąco. Laboratorium klimatyczne dla dzieci i młodzieży. Wstęp wolny.
  • 30 lipca o 19:00 – fitness (wstęp 8 zł).

Jak Wam się podobają takie warsztaty? Z tego co wiemy, możemy zdradzić, że niedługo będą podobne. Bądźcie czujni. Warto wspierać takie inicjatywy SWOJĄ OBECNOŚCIĄ. ??

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*