Blog podróżniczy – 3 blogi o podróżach, które warto znać!

Nie ma lepszego motywatora do podróży niż blog podróżniczy. Piękne zdjęcia, historie jak z najlepszego filmu akcji i poznawanie innych kultur. A wszystko to bez wychodzenia z domu. Na początku! Bo im więcej takich historii poznajemy, tym bardziej sami chcemy w nich uczestniczyć. Dziś, przedstawimy Wam 3 blogi o podróżach, które uwielbiamy i na bieżąco śledzimy losy ich autorów.

Blog podróżniczy – skąd autor ma kasę na podróże?

To pytanie jest tak okrutnie banalne, że aż uśmiecham się pod nosem, gdy piszę odpowiedź. Bo często narzekamy na to, że nie jeździmy nigdzie, nie zwiedzamy, bo zwyczajnie nie mamy pieniędzy. Ale to nieprawda. Tak naprawdę każdego z nas, każdą pracującą osobę, stać przynajmniej na jeden dłuższy wyjazd rocznie. Wystarczy tylko trochę ruszyć głową i zacząć oszczędzać.

A jeśli powiecie, że za mało zarabiacie, to sorry, ale jest to wyłącznie WASZA WINA. Pracy jest CAŁA MASA! I jeśli chcesz podróżować, to możesz znaleźć sobie dodatkowe zajęcie albo wykorzystać umiejętności, które posiadasz.

Możesz też zrobić wyprzedaż i pozbyć się z domu zbędnych rzeczy, a przy okazji sporo zarobić. Albo wkładać do słoika każdą dwuzłotówkę, którą znajdziesz w portfelu po zakupach – trochę się tego przez rok uzbiera. Możesz szukać okazji – a to już wielka oszczędność. Możesz WSZYSTKO. Tylko musisz ruszyć głową.

Każdy blog podróżniczy, który dziś opiszę, jest na swój sposób wyjątkowy. Wyjątkowi są też ludzie, którzy te blogi o podróżach prowadzą. Czasem poświęcają wiele, by móc podążać za kolejną przygodą!

Blog podróżniczy – Busem przez świat!

Wielbiciele podróży z pewnością wiedzą, że niedawno mieliśmy okazję posłuchać opowieści Karola z tego bloga w naszym mieście! My, słuchaliśmy z zapartym tchem, bo nie była to zwyczajna gadka o tym, jakie miejsca odwiedził wraz ze swoją ekipą. To była prawdziwa PRZYGODA!

Karol i Ola podróżują od 10 lat. W podróży spędzają nawet po 8 miesięcy rocznie, ale zdecydowanie można już powiedzieć, że ich podróże i blog, to teraz ich praca. A zaczynali od.. zera! Nikt nawet nie wierzył, że kupione za zaoszczędzone pieniądze auto da radę pokonać trasę, która została ustalona. Teraz, tworzą filmy o swoich podróżach, materiały fotograficzne, mają sklep z własnymi produktami, prowadzą szkolenia i pogadanki i.. wciąż zwiedzają świat, opisując później wszystko w swoich książkach. Jeśli jeszcze nie znacie Oli i Karola, koniecznie to zmieńcie!

Blog podróżniczy – The Jarząbki Travel

Sonię i Adama poznaliśmy osobiście. Wtedy tak naprawdę dopiero zaczynali swoją przygodę z blogiem podróżniczym. Sonia, po prowadziła dla nas szkolenie, na jednym z naszych spotkań dla blogerów i przedsiębiorców, Adam za to towarzyszył jej w roli nadwornego fotografa”.

Są jak ogień i woda. Tak bardzo się od siebie różnią, że czasem trudno uwierzyć, iż tworzą tak zgrane małżeństwo. A zgrani są naprawdę! Zabawni i otwarci. Planują swoje podróże z dużym wyprzedzeniem lub zupełnie spontanicznie. Od zaskakiwania jest tu głównie Sonia, to ona zazwyczaj przekazuje Adamowi wieści o tym, gdzie pojadą następnym razem i, że w sumie to nie ma nic do gadania, bo bilety już i tak kupione ;) Uwielbiamy ich i od momentu naszego spotkania śledzimy nieustannie. Wam też polecamy!

Blog podróżniczy – Miniomki

Miałam okazję patrzeć na to, jak rozkwitają”. Kiedy ich odnalazłam mało kto kojarzył ich bloga. Nie był jeszcze marką osobistą i nie inspirował wielkiej ilości osób. Dziś jest zupełnie inaczej. Dziś, Weronikę i Damiana zaprasza się do telewizji, a oni dumnie opowiadają o swoich (nie tylko podróżniczych) przygodach.

To taki blog, od którego nie można się oderwać. Jest jak najlepsza książka, która wciąga do granic możliwości, zwłaszcza że opowiada głównie o tym, że warto walczyć o swoje marzenia. O pokonywaniu słabości, o pięknej miłości i pięknym świecie i o tym, że tak naprawdę wszystko jest w zasięgu naszej ręki.

Miniomki, prowadzą też ciekawy biznes, ale co to takiego nie zamierzam Wam zdradzać. Zajrzyjcie do nich sami. Rozkoszujcie się pięknymi zdjęciami i chłońcie każdą literkę. Warto!

Macie swoje ulubione blogi o podróżach? Chętnie je poznamy. Koniecznie napiszcie o nich w komentarzu! A tymczasem polecamy Wam nasze 3 perełki. Miłego czytania!

 

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*