Spider-Man: daleko od domu. Czy warto zobaczyć kolejną część? Oraz repertuar filmowy 02-08 sierpnia 2019.

To ostatnie dni, w których możecie jeszcze zobaczyć najnowszą część człowieka pająka. Wielu dorosłych już ludzi od dziecka zna albo przynajmniej słyszało o tej postaci. Dla wielu nastolatków był i jest to wzór do naśladowania. Stan Lee stworzył prawdziwego bohatera z przedmieścia. A obecny aktor Tom Holland jest chyba najlepszym odtwórcą tej postaci. Spider-Man: daleko od domu. Czy warto zobaczyć kolejną część? Oraz repertuar filmowy 02-08 sierpnia 2019.

Spider-Man: daleko od domu. Czy warto zobaczyć kolejną część? Oraz repertuar filmowy 02-08 sierpnia 2019.

Zanim odpowiemy na pytanie czy warto obejrzeć kolejną część Spider-Man, już chyba sami znacie odpowiedź na to pytanie. A dlaczego? Każdy kto do tej pory obejrzał wszystkie, a przynajmniej większość filmów z uniwersum Marvela, ten z pewnością nie może przegapić tej części. To poniekąd obowiązek fana. Ja musiałam obejrzeć ten film, tak jak całą resztę. ?

Spider-Man:daleko od domu to powiedzmy kontynuacja wydarzeń po filmie Avengers: END Game. I jeśli ktoś nie jest na bieżąco, nie widział przynajmniej dwóch ostatnich części Avengers.. Hmm.. Będzie miał pewne kłopoty ze zrozumieniem wszystkiego. Ale nie jest to absolutnie niezbędne. Najważniejsze fragmenty fabuły, przede wszystkim moment zniknięcia połowy populacji ludzkiej (i nie tylko) i ponownego pojawienia się. Miało to duży wpływ na życie ludzi, którzy „zniknęli”.

Kontynuacja Avengersów

Peter Parker czyli nastolatek z sąsiedztwa będący przy okazji Spider-Man em, też doświadczył tzn Blipa – zniknięcia (te osoby pojawiły się po 5 latach, dla nich czas nie upłynął, a wszystko i wszyscy inni się postarzeli). I podobnie jak jego koledzy próbuje jakoś to sobie poukładać. Zmaga się także z ogromną stratą, która jest dla niego bardzo dotkliwa – zginął jego mentor, przyjaciel, ktoś tak ważny jak ojciec.. Mało tego.. Avengersi rozpadli się.. Nie ma już obrońców Ziemi. Czy młody zdolny z odlotowy strojem i nieziemskimi umiejętnościami podoła nowym wyzwaniom?

Czy da radę? Ja w niego wierzę. To dobry dzieciak. Wreszcie znalazł dziewczynę swych marzeń. W tej roli genialna Zendaya, której gra jest naturalna i niewymuszona. Do tego gra bez żadnego makeupu i serio, wygląda jak nastolatka przechodząca dojrzewanie. ?

Najlepszy w tej roli

Tom Holland jest tak wiarygodny, że chyba nikt lepiej by tego nie zagrał. Powinniście wiedzieć, że ten dzieciak długo ćwiczył balet i akrobatykę. Rzeczywiście potrafi wiele z tego co robi człowiek pająk, o wiele więcej niż przeciętny człowiek mógłby kiedykolwiek zrobić.

I ten dzieciak, próbujący poradzić sobie z problemami, z zauroczeniem. Próbujący żyć normalnie. Staje przed kolejnym wielkim zadaniem. I bardo się boi, że nie podoła. Rezygnuje. Ale oni nie rezygnują z niego. Happy wierzy w niego cały czas. Widzi w nim, to czego on sam jeszcze nie potrafi.

I tu pojawia się kolejne wielkie zagrożenie. Nikt tego się nie spodziewa. Nikt. Ale o tym już nie trzeba pisać. To jest smaczek tego filmu, który trzyma w napięciu. A Spider-Man mimo, że wątpi w swoje siły, staje na wysokości zadania. My w niego wierzymy, więc nie mogło być inaczej. ??

A efekty specjalne? Akcja? Chyba nie muszę dodawać, że będziecie bardziej niż zadowoleni. To idealny film nie tylko dla fanów, ale np na randkę czy wypad z kolegami.

A w Gnieźnie możecie spotkać amerykańskich żołnierzy, którzy tłumnie idą na Spidermana, ich idola z dzieciństwa. ??

A tu ostatnie seanse w kinie Helios:


A jeśli chcecie więcej oto:

NOWY REPERTUAR kina Helios w dniach 2-8 sierpnia 2019

W pierwszej kolejności polskie kino.

  • KINO Koneser – I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże

gatunek: komedia,
produkcja: Francja,
czas:99 min, od lat: 15

pn 18:30

  • KULTURA DOSTĘPNA – Planeta Singli 3

gatunek: komedia romantyczna,

produkcja:Polska,

czas: 105 min, od lat: 13

czw 18:00

Oraz NOWOŚCI

Pojawiają się dwie świetne nowości. Coś dla starszych i dla młodszych. Oba filmy warte polecenia. ??

  • Dla dzieci i nie tylko – WILK W OWCZEJ SKÓRZE 2

  • Dla młodzieży i dorosłych kontynuacja, ale w nowej odsłonie – Szybcy i Wściekli:Hobbs i Shaw

Poza tym jeszcze przez chwilę możecie obejrzeć dwa wielkie hity kinowe:

  • Sekretne życie zwierzaków domowych 2 – nasza recenzja KLIK

  • KRÓL LEW – nasza recenzja KLIK

Jak widzicie pojawiły się nowości, o których wiemy już, że będą warte obejrzenia. Jakby co damy Wam znać. ? A Wy na co się wybieracie? Zdążycie jeszcze obejrzeć kultowego Króla Lwa. Albo przepięknie zrobiony film o zwierzakach. Polecamy. Bawcie się dobrze. ??

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*