Irena Santor w Gnieźnie

Już dziś w Gnieźnie odbędzie się wyjątkowy koncert. Wystąpi Pierwsza Dama Polskiej Piosenki. Irena Santor w Gnieźnie.


Irena Santor w Gnieźnie. To wydarzenie, to jeden z wielu koncertów w ramach wielkiego świętowania Diamentowego Jubileuszu pracy artystycznej Pani Ireny Santor.

Pierwsza Dama Polskiej Piosenki

Nie tylko starsi pamiętają kim jest Pani Irena Santor. Oto kilka słów o życiu artystki.

Pani Irena urodziła się w Papowie Biskupim, a wychowywała w Solcu Kujawskim. Po wybuchu wojny i stracie ojca, z matką przeprowadziła się do Polanicy-Zdrój. Tam uczyła się w Gimnazjum Zdobienia Szkła, a potem w ZSZ Przemysłu Szklarskigo.

Nauczyciele zauważyli jej talent muzyczny i sugerowali by poświęciła się śpiewaniu. I po jakimś czasie Pani Irena (wówczas Wiśniewska z domu) zaczęła karierę w słynnym na cały świat Zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze”. W zespole poznała swojego męża Stanisława Santora. Potem przyszła kolej na karierę solową.

Występowała w Teatrze Syrena oraz w Teatrze Ateneum. Były to spektakle, a także wiele festiwali polskich i zagranicznych. Prowadziła program SKĄD MY SIĘ ZNAMY. Sama była gwiazdą wielu programów w Telewizji Polskiej. W 1991 postanowiła wycofać się z czynnego życia artystycznego.

W 1995 roku ukazały się jej pamiętniki MIŁO WSPOMNIEĆ. Nadal uczestniczy aktywnie w życiu artystycznym, pojawia się na wielu koncertach i w różnych programach.

Część jej piosenek było i jest śpiewanych przez różnych artystów. Ona sama występowała w duetach z najlepszymi m.in. Mieczsławem Foggiem, Edytą Górniak, Krzysztofem Cugowskim, Pawłem Kukizem, Wojciechem Gąsowskim, Jerzym Połomskim, Anną Marią Jopek, Grzegorzem Turnauem, Justyną Steczkowską itd.

W 2014r. wydała aż dwie płyty

ZAMYŚLENIA

i PUNKT WIDZENIA(album Ireny Santor).

Jej głos to mezzosopran koloraturowy o szerokiej rozpiętości skali. Porównywany do najlepszych skrzypiec Stradivariusaa.

(Informacje zaczerpnięte z Wikipedii)

Największe przeboje

Jest kilka piosenek, które łączą pokolenia. Jedną, którą znają niemal wszyscy. Odświeżana przez innych artystów. To piosenki ponadczasowe. Będą śpiewane do końca świata. Poruszają nie tylko muzycznie ale i ich treść jest uniwersalna, skłania do refleksji.

Zamieszczam listę wspomnień (można posłuchać ich i obejrzeć teledyski z dawnych lat na YouTube – klik na tytuł):

  • WALC Embarras duet z śp. Z. Wodecki

KONCERTY

Więcej koncertów odbędzie się w naszym województwie Wielkopolskim. Warto wykorzystać okazję na zobaczenie i posłuchanie Pani Ireny.

Tu można nabyć bilety online:

https://empikbilety.pl/wydarzenie/irena-santor-jubileusz-spiewam-czyli-jestem-gniezno/wrzesien-2019

Irena Santor w Gnieźnie 28 września godzina 18:00!

Zapraszamy raz jeszcze na ten niesamowity koncert. Będzie wiele wspomnień i wzruszeń. To możemy Wam zagwarantować.

Wiemy, że ktoś z Was dziś tam będzie. Dajcie nam znać jak się bawiliście. I jeśli będziecie mogli to powiedzcie Pani Irenie Santor jak ważna jest dla naszej polskiej rodziny. A jej piosenki to nasze dobro narodowe!

Polecamy!

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Jeden komentarz na temat “Irena Santor w Gnieźnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*