Był sobie pies 2 – to będzie kinowy hit, wart obejrzenia!

Na tę premierę czekaliśmy chyba najbardziej niecierpliwie. Kiedy kilka lat temu, przypadkiem, trafiłam na „Był sobie pies” w poznańskim kinie (film miał nam umilić oczekiwanie na wizytę lekarską) wiedziałam, że jeśli kiedykolwiek ukarze się druga część, to bez żadnego namysłu zaciągnę na nią też moje dzieci. Tak też zrobiłam!

Był sobie pies 2 – absolutny hit!

Recenzje na temat tego filmu są średnie. Wiele jest złych, czego zupełnie nie rozumiem, bo oceniamy przecież okiem dorosłego, a ekranizacja jest przeznaczona głównie dla dzieci, choć film zyskał miano rodzinnego.

Ja, spodziewałam się przede wszystkim wielu wzruszeń, bo tak było też poprzednim razem. Tego właśnie oczekiwałam, plus jakiejś lekkiej historii. I to otrzymałam.

Mój młodszy syn kilka razy dopytywał mnie o fabułę bo nie zrozumiał tego, że pies (Bayley) tak naprawdę umierał i dostawał kolejne życie w ciele nowego psa. Zawsze miał jednak tę samą misję.. o której niekoniecznie chcę Wam tu pisać, bo zdradzę bardzo ważny element historii. Może nawet kluczowy?

Poznajemy tutaj wiele różnych światów, moc przyjaźni i miłość. I to taką, której istnienie trudno sobie uświadomić. Jest poświęcenie w związku z chorobą i dobro, które wygrywa ze złem.

Jest naprawdę cała masa wzruszeń.. Przemijanie.. i dowód na to, że z tym przemijaniem można sobie poradzić. A optymistyczny koniec pokazuje nam, że gdzieś.. kiedyś.. koniec staje się nowym początkiem.

Nie wiem czy „Był sobie pies 2” to film też dla tatusiów 😉 Podobno niektórzy słyszeli chrapanie na sali. Wiem jednak, że rodzina, która siedziała obok nas wiele razy ocierała łzy, a sama Mamusia na koniec wykorzystała chyba cały zapas chusteczek i nawet kiedy już większość widzów opuściła kinową salę, ona dalej chlipała. Nam się bardzo podobało! I serdecznie Wam polecamy.

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*