Ciekawe pomysły na prezent dla babci i dziadka – to już niedługo!

21 i 22 stycznia świętujemy w Polsce dzień babci i dziadka. Nasi dziadkowie są dla nas często jak drudzy rodzice, dlatego w dniu ich święta chcemy, aby poczuli się wyjątkowo. Nie zawsze jednak wiemy co kupić babci i dziadkowi, tak aby było przydatne i cieszyło obdarowanych. Dzisiaj przedstawiamy kilka pomysłów na prezent dla babci i dziadka.

 

Wyjątkowy upominek dla babci

 

Prezent na dzień babci podobnie jak w większości przypadków powinien być spersonalizowany. Czasem babcia sama może napomknie o czym marzy, ale najczęściej powie wam, że ma wszystko. Jednak babcia, jak większość ludzi ma swoje gusta, hobby i upodobania dlatego warto, wybierając prezent, do nich nawiązać. Oto kilka pomysłów na prezent na dzień babci, w zależności od upodobań samej zainteresowanej:

 

  • Pomysł na prezent dla babci działkowiczki, miłośniczki ogrodnictwa– jeśli babcia lubi zajmować się florą, warto pomyśleć o roślinie lub kwiatku, który może pielęgnować. Świetnym rozwiązaniem będą również akcesoria do obrabiania ziemi, plewienia, czy komplet wyjątkowych nasion. Piękny komplet rękawic ogrodowych również powinien ucieszyć ogrodniczkę!
  • Babcia domatorka, strażniczka domowego ogniska-nie wszystkie babcie lubią grzebać w ziemi, za to zdecydowanie wolą domowe zacisze. Komplet silikonowych foremek do ciasta, czy ciepły koc ze spersonalizowanym kubkiem, a do tego pyszna herbata, powinny ucieszyć nie jedną domatorkę!
  • W zdrowym ciele, zdrowy duch, czyli babcia sportsmenka– aktywne babcie to nie mit! Coraz więcej babć zaczyna żyć dopiero na emeryturze i chętnie chodzą na zumbę czy fitness. Może warto sprezentować babci karnet na siłownię lub spa?
  • Babcia mól książkowy-dobra książka może ucieszyć każdego, zwłaszcza babcię mola książkowego. Jeśli twoja babcia dosłownie ,,połyka” książki, to może warto rozważyć jakąś ciekawą pozycję na prezent?
  • Diamenty są wieczne, babcia elegantka– która z nas nie lubi czuć się pięknie? Nasze babcie pamiętają jeszcze czasy, gdzie nie do pomyślenia było, aby kobieta nie miała pięknej biżuterii, czy cudownie pachnących perfum. Jeśli Twoja babcia spędza godziny na dbaniu o siebie,  by mogła wyglądać jak bogini mimo że nigdzie nie wychodzi, to możliwe, że komplet biżuterii lub ulubiony kosmetyk wywoła uśmiech na jej twarzy.

 

Wyjątkowy prezent dla wyjątkowego mężczyzny

 

Prezent na dzień dziadka, podobnie jak ten dla babci, powinien być wyjątkowy. Dziadkowie również mają swoje zainteresowania. Jeśli mamy dziadka majsterkowicza, to idealnym prezentem może okazać się zestaw narzędzi lub wierteł. W przypadku dziadka również świetnie sprawdzi się książka, dobra herbata, czy ciepłe skarpety. Prezent na dzień dziadka może być nieoczywisty np. jeśli nasz dziadek lubi gotować, warto rozważyć rękawicę kuchenną. Natomiast dziadka dżentelmena ucieszą spinki do mankietów.

 

Wspólny prezent dla babci i dziadka

 

Dobre małżeństwa są jak idealnie zgrany zespół, dlatego warto rozważyć wspólny prezent dla dziadków. Jeśli dziadkowie lubią razem pielęgnować ogród, można kupić im pasujące rękawice do pracy. Natomiast gdy tworzą wspólnie w kuchni cuda rodem z programów kulinarnych, pasujące fartuszki będą świetnym rozwiązaniem. Prezent dla dziadków, nie musi być jednak koniecznie związany z aktywnościami, a może nawiązywać do ich wielkiej miłości, na przykład obrączki z dedykacją, czy podobne ciepłe swetry.

Możliwe też, że dziadkom marzy się ładna zastawa, lub wspólna podróż. Na różnych stronach internetowych można też wykupić dziadkom romantyczny wieczór w restauracji, czy wspólny relaks w spa. Pozwólmy sobie rozpieścić naszych dziadków w ten wyjątkowy dzień, z pewnością będą nam wdzięczni, a odpowiednio dobrany prezent wywoła uśmiech na ich twarzy.

Autor: Anna Maria

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*