Czy sny mogą nam coś przepowiadać? Znaczenie snów: sen o ciąży i dzieciach

Niektórzy uważają, że to co nam się śni nie ma większego znaczenia. Powstało wiele teorii i hipotez dotyczących tego dlaczego śnimy i skąd biorą się pewne obrazy w naszej głowie, nawet jeśli o pewnych rzeczach na co dzień nie myślimy. W wierzeniach ludowych jednak, jak i w wielu religiach, sny mają szczególną moc i wyjątkowe znaczenie.

Czym są sny i dlaczego śnimy?

Senne obrazy to wizje, które powstają w naszych głowach gdy śpimy. Nad tymi obrazami mamy ograniczoną kontrolę i mówi się, że stanowią odzwierciedlenie naszej podświadomości. Mogą być bardzo realistyczne, albo wręcz przeciwnie – surrealistyczne z elementami fantastycznymi. Często też pozbawione są spójności i nie przekazują żadnej połączonej historii. Sen dzieli się na kilka faz i to w jednej z nich (REM) śnimy. Naukowcy twierdzą, że za obrazy senne odpowiada ta sama część mózgu, która kontroluje nasze emocje i uczucia oraz, że są one formą halucynacji.

Znaczenie snów- sen o ciąży

Najczęstszym snem u kobiet jest ten o ciąży. Okazuje się, że bez względu na to czy kobieta pragnie dziecka, czy też wręcz przeciwnie, może w ciągu roku nawet kilkakrotnie mieć nawracające sny, w których ona, lub ktoś z jej bliskich jest w ciąży. Znaczenie snów o ciąży może być różne. Na ogół mówi się, że ciąża we śnie oznacza ukryte nadzieje, ambicje lub plany, które w nas wzrastają i być może za niedługo je zrealizujemy, lub dojrzejemy do ich spełnienia. W zależności od tego kogo dotyczy sen o ciąży, może on oznaczać:

  • Sen o ciąży, gdzie to my jesteśmy ciężarne– to znak, że pragniemy zmian, do których od dłuższego czasu się przygotowywałyśmy. Nie musi to być dosłownie zajście w ciąże, równie dobrze taki sen może oznaczać zmianę pracy lub przeprowadzkę.
  • Ciąża z komplikacjami– gdy śnisz, że jesteś w ciąży, ale zaczyna się dziać coś niedobrego, wówczas może to oznaczać, że masz jakiś problem lub trudność życiową, z którą nie możesz sobie poradzić.
  • Kobieta w ciąży– gdy śni ci się obca, lub znajoma kobieta w ciąży, oznacza to powodzenie w sferze finansowej. Twoje problemy miną, a sytuacja się ustabilizuje, lub wzbogacisz się w najbliższym czasie. Jeśli jednak osoba, która ci się śni jest ci bliska (przyjaciółka, siostra) to znaczenie może być zupełne inne. W takiej sytuacji powinnaś spodziewać się problemów sercowych, uczuciowych lub kłótni w związku. Jeśli już jesteś matką i śni ci się twoja brzemienna córka, to powód do radości! Taki omen podczas snu oznacza dobrobyt i rychłe, radosne wieści.

Znaczenie snów- sen o dziecku

Matki często śnią o swoich dzieciach. Okazuje się jednak, że podobnie jak w przypadku snów o ciąży, sen o dziecku nie dotyczy tylko matek lub kobiet spragnionych potomstwa. Znaczenie snów, w których główną rolę grają dzieci, może być bardzo różne i często wiąże się ze złymi omenami. W snach dziecko jest symbolem czegoś niedojrzałego. Oto co może oznaczać sen o dziecku:

  • Sennik: dziecko – samo dziecko może symbolizować coś niedojrzałego, ale również to, co udało nam się osiągnąć i zrealizować w życiu. Jeśli we śnie widzimy nasze własne dziecko, to wówczas jest to po prostu afirmacja życia, symbol szczęścia. Jeśli dziecko promienieje, to wówczas oznacza nowe, miłe znajomości, natomiast jeśli śpi, może to być znak, że osiągniemy spokój w sprawie dla nas ważnej.
  • Sennik: śmierć dziecka- ponieważ dzieci we śnie z reguły są symbolem czegoś ważnego dla nas, to jego śmierć to oznaka utraty. Śmierć dziecka we śnie symbolizuje stratę ważnej dla nas rzeczy, rozczarowanie, niezrealizowanie ważnych planów, lub inną porażkę.
  • Sennik: dziecko (cudze)– jeśli śni nam się cudze dziecko, wówczas może to oznaczać blokady w sferze seksualnej lub uczuciowej. Istnieją również opinie, że jeśli to jest cudze dziecko, ale znajome (np. Koleżanki z pracy) to dosłownie może oznaczać chorobę tego dziecka. Jeśli jednak we śnie widzimy dziecko w towarzystwie matki i jest to pozytywny obraz to znak, że czekają nas lepsze czasy i pomyślność.
  • Sennik: śmierć dziecka (nieznajome)– śmierć nieznajomego dziecka jest złym omenem i może zwiastować problemy finansowe lub jeśli prowadzimy jakiś interes, przeszkody w jego doprowadzeniu do końca.

Jak widzisz sen o ciąży może mieć naprawdę wiele różnych znaczeń, w zależności od tego jak on konkretnie wygląda. Jeśli wierzysz snom, ten tekst z pewnością pomoże Ci odczytać to znaczenie najlepiej jak się da.

 

Autor: Anna Maria

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*