Atrakcje dla dzieci Kraków – 10 mniej oczywistych atrakcji Krakowa i okolic

Już niedługo ferie. Został nam właściwie tydzień do chwili, gdy dzieci znów z radością opuszczą na dwa tygodnie szkolne mury. Wprawdzie w naszym mieście też COŚ się dzieje, ale jednak większość z nas chce skorzystać z okazji i wyjechać gdzieś poza Gniezno. Część naszej portalowej redakcji odwiedzi w tym roku Kraków. Ponieważ bywamy tam kilka razy w roku nie jaramy się już Zamkiem Królewskim na Wawelu czy Smokiem Wawelskim – choć tego gościa akurat odwiedzamy zawsze, gdy tylko mamy okazję. Można się za nim stęsknić 😉 Atrakcje dla dzieci Kraków przygotował dla małych gości w każdy wieku. My, przybliżymy Wam dziś te mniej znane. Podpowiemy też co robić poza Krakowem – w niedalekiej okolicy!

Atrakcje dla dzieci Kraków – Historyland

To niezwykłe miejsce jest okazją do podziwiania wyjątkowych budowli w klocków, ale też do poznania historii. To taka kraina Lego z dziejami Polski, a została stworzona przez trzech przyjaciół, którzy uwielbiają i jedno i drugie. Tam naprawdę widać ogromną pasję, a korytarze Historylandu przemierza się z niezwykłą przyjemnością.

atrakcje dla dzieci Kraków

atrakcje dla dzieci Kraków

atrakcje dla dzieci Kraków

Aktualny cennik:

Bilet normalny (pow. 18 lat) – 35 zł

Ulgowy (do 18 lat) – 25 zł

Rodzinny (2+2) – 100 zł

Atrakcje dla dzieci Kraków – Ogród Doświadczeń

To miejsce udało nam się odwiedzić podczas wiosennej wycieczki do Krakowa. Znaleźliśmy je zupełnie przypadkiem, gdy późnym popołudniem zastanawialiśmy się, czy obok naszego miejsca zakwaterowania są jakieś ciekawe atrakcje. Wybraliśmy się tam spacerem, bo było naprawdę blisko i.. przepadliśmy!

To świat doświadczeń i nauki przez zabawę. Zachwyca zarówno większych, jak i mniejszych turystów. Myślę, że jeszcze tam wpadniemy. (niestety można tylko między kwietniem, a październikiem)

atrakcje dla dzieci w Krakowie

atrakcje dla dzieci w Krakowie

atrakcje dla dzieci w Krakowie

atrakcje dla dzieci w Krakowie

atrakcje dla dzieci w Krakowie

atrakcje dla dzieci w Krakowie

Aktualny cennik:

Bilet normalny: 13 zł

Bilet ulgowy: 11 zł

Bilet rodzinny 2+2: 38 zł

Kraków z dzieckiem – Muzeum Obwarzanka

W Toruniu mamy Żywe Muzeum Piernika, w Poznaniu Rogalowe Muzem, a w Krakowie znajdziemy Żywe Muzeum Obwarzanka. To będzie nasza pierwsza wizyta w tym miejscu, ale jako fani krakowskich obwarzanków, po prostu nie możemy sobie tej atrakcji odmówić. Podobno w samym Krakowie codziennie sprzedaje się aż 150 tysięcy sztuk tego smakołyku. W Muzem można zarówno poznać jego historię, jak i upiec własny obwarzanek.

Aktualny cennik:

Bilet normalny: 20 zł

Bilet ulgowy: 18 zł

Bilet rodzinny: 68 zł

Kraków Arcade Museum

Pamiętacie gry Arcade? Mocno kojarzą mi się z dzieciństwem. I wyobraźcie sobie, że w takim Krakowie powstało Muzeum, w którym można poznać aż 100 klasycznych gier wideo. Po wstępie one wszystkie mogą być dla Was dostępne. Będą dosłownie na wyciągnięcie ręki. W Muzeum tym możemy zobaczyć jak ewoluowały gry Arcade i poznać ich historię. To Muzeum interaktywne, dzięki czemu w każdą grę można sobie zagrać. To będzie dla nas jak powrót do przeszłości! Nie możemy się doczekać 🙂

Aktualny cennik:

Bilet normalny – 30 zł

Bilet studencki – 20 zł

Bilet ulgowy – 10 zł

Bilet rodzinny – 70 zł

Pracownia i Muzeum Witrażu

Móc zobaczyć prawdziwą pracownię witrażu to musi być coś niesamowitego. Zawsze podziwiam te misterne dzieła sztuki, które najczęściej mam okazję oglądać w kościołach. W Muzeum Witrażu można zobaczyć jak taki witraż powstaje, a dodatkowo zrobić też własny witraż z pomocą mistrzów.

Aktualny cennik:

Bilet normalny: 30 zł

Bilet ulgowy: 25 zł

Bilet rodzinny: 100 zł

Atrakcje dla dzieci Kraków – WOMAI

To miejsce jest niesamowite. Powstało w Krakowie całkiem niedawno, stąd też nie można znaleźć jeszcze zbyt wielu rekomendacji, ale już krótki opis ze strony sprawia, że mamy ochotę tam pójść i choć plan zwiedzania Krakowa jest bardzo napięty, to tę atrakcję zostawiamy sobie na sam początek. Jest to sensoryczne centrum edukacji i wrażeń, gdzie można skupić się na zmysłach. W tej chwili mały i duży gość będzie skupiał się na wzroku. W labiryncie ciemności poczuje się jak osoba zupełnie niewidoma, a w labiryncie kolorów i świateł dowie się jak zbudować jezioro z piasku, stworzyć TSUNAMI, czy oderwać ciało od własnego cienia.

Park Wirtualnej Rzeczywistości

To dla nas jedna z opcji na niepogodę. Z pewnością tam zajrzymy, jednak bardziej zależy nam na odkrywaniu historii. Wirtualna rzeczywistość jest nowoczesną technologią, dzięki której można przeżyć masę niezapomnianych przygód. Zakładamy specjalne gogle i zwiedzamy świat, który na co dzień nie jest dla nas dostępny. W dodatku mamy wrażenie, że to wszystko jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Można poznać obcą planetę, bądź eksplorować głębię oceanu, albo walczyć z potworami. Wirtualna rzeczywistość to wspaniała zabawa zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Cennik jest dość rozwinięty. Zajrzyjcie na ich stronę.

Atrakcje dla dzieci Kraków – Wioski Świata

To wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa. Znajdziemy tam 6 osad z różnych części świata. Ghańska wioska, peruwiańska chata czy arktyczne Igloo to tylko niektóre z atrakcji, które oferują Wioski Świata. Można tam zapoznać się z konkretną kulturą i tradycją i poznać odmienną rzeczywistość. Park jest otwarty niestety tylko od kwietnia, do października, ale jeśli będziecie w tym czasie w Krakowie, warto tam zajrzeć.

Kopalnia soli w Wieliczce

Kiedy odwiedziliśmy Kraków wybraliśmy się też do Wieliczki. Postawiliśmy na zwiedzanie kopalni z zabawnym Elfem, choć jednak nam, rodzicom, niezbyt spodobała się ta opcja. Zachwytom dzieci nie był końca, aczkolwiek nam brakowało hm.. KONKRETÓW. Jakichś smaczków związanych z historią kopalni, opowieści zapierających dech w piersiach. Zatem jeśli jesteście rodziną z dziećmi – a skoro trafiliście na ten artykuł, to zakładamy, że tak – przygoda z Elfem może być dla Was odpowiednia. Mimo wszystko zachęcamy jeszcze by odwiedzić Wieliczkę ponownie, bez dzieci i wybrać inny tryb zwiedzania.

Kraków z dzieckiem

Wieliczka z dzieckiem

Kopalnia Soli Bochnia

Jako, że czujemy niedosyt związany z poprzednią wycieczką, a na ferie znów jadą z nami dzieci, postanowiliśmy tym razem odwiedzić kopalnię soli w Bochni. To również zaledwie kawałeczek od Krakowa, a słyszeliśmy na jej temat bardzo dużo pozytywnych opinii. Warto też dodać, że można wybrać dwie opcje zwiedzania. Pierwszą – tradycyjną, która trwa około 3 godziny. I drugą – z przeprawą łódką – dłuższą o godzinę. Jeszcze nie wiemy na którą się zdecydujemy, ale gdy dzwoniłam bezpośrednio do kopalni poinformowano mnie, że jedna i druga przygoda będzie atrakcyjna zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Podobno ciekawe opowieści przewodnika mają być uzupełniane pokazami multimedialnymi. Z doświadczenia wiem, że często bywa tak, że te bardzo popularne miejscówki po prostu nas zawodzą, a te, o których mówi się niej, naprawdę zachwycają. Mam nadzieję, że tak będzie i tym razem. Nasza czteroosobowa rodzina za taką przygodę zapłaci: 122 zł przy zwiedzaniu bez przeprawy łodzią, albo 182 zł przy tej drugiej opcji.

To by był na tyle choć mam wrażenie, że jeszcze wielu miejsc do zwiedzania Wam nie zaproponowałam. Kto wie, być może powstanie jeszcze jeden taki tekst, albo po prostu uzupełnię ten, gdy już odwiedzę wszystkie zaplanowane miejsca, oraz poznam jakieś nowe.

 

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*