Gry imprezowe – 9 propozycji dla dorosłych (choć nie tylko)

Kurtuazyjna wymiana zdań, spokojne, wspólne siedzenie przy stole przerywane tylko  dźwiękiem odkładanych szklanek. Chyba nikt nie chciałby być na tego typu imprezie? Na szczęście domówka nie musi być nudna. Dzisiaj przedstawiamy ciekawe gry dla dorosłych, które uatrakcyjnią niejedną posiadówkę.

Gry imprezowe dla każdego

Gra o tron, gra strategiczna, 6 osób

Świetna gra planszowa nie tylko dla fanów popularnego serialu. Gry planszowe na imprezę, nie muszą koniecznie być proste i lekkie. Gra o tron to strategiczna gra planszowa, gdzie wcielamy się w serialowe rody. Naszym zadaniem jest rozbudowa wojsk i  ekspansja terenów wroga po to, aby przejąć zamki innych rodów. Wygrywa ten, kto pierwszy zapanuje nad Westeros, zdobywając wszystkie zamki.

gry imprezowe

Wsiąść do pociągu, gra planszowa, 2-5 osób.

Świetna i zarazem prosta gra. Sprawdzi się również jako rozrywka dla całej rodziny. Na początku gry otrzymujemy trzy bilety określające trasę, naszym zadaniem jest określić, w którą podróż chcemy się wybrać. Następnie z dostępnych wagoników, lokomotyw, mostów i stacji, budujemy sieć tak, aby zrealizować wybraną trasę. Wygrywa ten, kto przede wszystkim zbuduje  trasę, ale również uda mu się stworzyć najdłuższe połączenie i zbierze najwięcej punktów.

gry imprezowe

Jungle Speed

Gra na której można połamać palce i paznokcie. Tutaj liczy się zręczność, szybkość oraz przede wszystkim spostrzegawczość! Zasady są proste, musimy pozbyć się jak najszybciej swoich kart, dzięki złapaniu totemu w odpowiednim czasie. O tym kiedy masz złapać totem, decyduje karta na środku, jeśli wśród twoich kart jest ten sam symbol, to czas na reakcję. Jeśli się pomylisz, otrzymasz karty przeciwnika.

Karty Dżentelmenów

Lubicie czarny humor? A może gdy nie ma dzieci w domu lubicie być niegrzeczni? W takim razie ta karcianka jest dla was. Rozrusza nie jedną imprezę. Główny gracz czyta zdanie, które należy dokończyć lub uzupełnić. Robimy to kartami, które trzymamy w ręce. Główny gracz decyduje, która wersja go najbardziej rozbawiła. Jeśli to twoja karta, masz punkt. Co jest takiego niezwykłego w tej grze? Cóż, zdania i stwierdzenia są przepełnione czarnym, absurdalnym humorem, często wulgarnym, a przy tym diabelsko trafnym i sarkastycznym!

gry imprezowe

Dixit

Jeśli nie jesteście fanami czarnego humoru, za to cenicie humor idący w parze z kreatywnością, to Dixit przypadnie wam do gustu. Gra przede wszystkim jest pięknie wydana, karty są pełne niesamowitych ilustracji. Dixit to zabawa polegająca na skojarzeniach. Jeden gracz wymyśla hasła, reszta graczy wybiera kartę, która kojarzy się z tym stwierdzeniem. Następnie gracze głosują na tę kartę, która najbardziej pasuje do myśli przewodniej. Wygrywa ten, którego skojarzenie zbierze najwięcej głosów.

gry imprezowe

Alias, Kobiety vs. Mężczyźni

Prosta gra, na dokładnie tych samych zasadach co kalambury czy taboo. Zabawa polega na tym, że gramy w zespołach: kobiety przeciwko mężczyznom. Panie zgadują hasła z męskiego świata, a panowie z damskiego. Wygrywa ta drużyna, która zdanie najwięcej haseł i tym samym szybciej dojdzie do mety.

gry imprezowe

Wtedy, kiedy

Jaka jest wasza wiedza historyczna? Kiedy Disney wypuścił pierwszy film animowany? W którym roku, powstała pierwsza torpeda? Albo, kiedy wydrukowano pierwszą gazetę? Na szczęście w tej grze dokładnej daty nie musisz znać, ale dobrze by było, żebyś orientował się mniej więcej w jakim okresie dane wydarzenie miało miejsce. Gra polega na przypasowaniu wydarzeń historycznych. Otrzymujesz kartę z rokiem i wydarzeniem, następnie gracz obok ciebie czyta ci inne wydarzenie, twoim zadaniem jest określić czy było to przed, czy po twoim wydarzeniu. Wygrywa ten, kto pierwszy odgadnie dziewięć wydarzeń.

gry imprezowe

Munchkin
Ile ludzi, tyle zasad gry w Munchkina. Oczywiście, są jakieś oficjalne reguły, natomiast gra ma to do siebie, że każdy je interpretuje po swojemu. Jedna natomiast pozostaje niezmienna, musisz pokonać wszystkich i w każdej możliwej sytuacji uprzykrzać im życie. Gra ma wiele dodatków związanych z popkulturą, ale sama podstawa jest osadzona w świecie fantasy. Chodzi o to, żeby zabijać potwory i łupić skarby. Brzmi prosto? Taak, do momentu, kiedy twój towarzysz zamiast Tobie, postanowi pomóc potworowi, albo z trzech skarbów do zdobycia zażyczy sobie dwóch, jeśli się nie zgodzisz, prawdopodobnie „umrzesz”.

Trivial Pursuit Domówka.

Gra w formie imprezowego Quizu. Wygrywa ten, kto oczywiście odpowie na odpowiednią ilość pytań. Pytania są z różnych kategorii, a kolejne dodatki tylko je ubogacają. Gra jest mała, podręczna i odpowiednia dla każdego, więc będzie świetnym dodatkiem do wspólnego imprezowania.

gry imprezowe

Gry imprezowe ubogacą na pewno, nie jedno spotkanie towarzyskie. Ponadto nie muszą koniecznie być z alkoholem w tle. Gry planszowe to świetnie rozwiązanie dla tych, dla których impreza z przyjaciółmi, to coś więcej niż okazja do wypicia paru drinków. Skorzystajcie więc z naszych propozycji i bawcie się dobrze!

Autor: Anna Maria

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*