Jak zostać rannym ptaszkiem i nauczyć się wcześnie wstawać?

Jesteś rannym ptaszkiem, czy nocną sową? Ten pierwszy zrywa się z łóżka skoro świt, za to nocna sowa siedzi w nocy długo, ale za to rano nie potrafi wstać zbyt wcześnie. Trudno jest wtedy się na to przestawić, ale warto to zrobić z wielu różnych powodów.

Dlaczego warto zostać rannym ptaszkiem?

Lubisz ciszę? Jeśli masz dom pełen dzieci i mieszkasz w mieście, gdzie wszystko budzi się do życia i tak wcześnie (za wcześnie), dobrze jest wstać rano i posłuchać ciszy, która rzadko brzmi przecież w Twoich uszach. To może być czas na czytanie książki (choćby kwadrans dziennie), albo medytowanie.

To też czas, gdy możesz spokojnie zjeść śniadanie, bez pośpiechu i ciągłego : Mamo, a ja chcę to, a ja wolę tamto!

Bycie rannym ptaszkiem opłaca się też dlatego, że z rana masz zawsze najwięcej energii. To wtedy przychodzą Ci do głowy najlepsze pomysły i jesteś niezwykle produktywna.

No i jest jeszcze jedna korzyść z wczesnego wstawania – Twój dzień się wydłuża!

Jak zostać rannym ptaszkiem?

Mamy dla Ciebie kilka sposobów na to, jak zostać rannym ptaszkiem:

  • przede wszystkim, nie rzucaj się od razu na głęboką wodę! Lepiej dokonywać zmian powoli, ale regularnie. Zacznij o wstawania o piętnaście minut wcześniej. W następnym tygodniu o pół godziny, aż dojdziesz do momentu, w którym staniesz się prawdziwym rannym ptaszkiem.
  • przestań przesiadywać po nocach. Kładź się spać odpowiednio wcześniej, a na dwie godziny przed położeniem się do łóżka nie sięgaj już po telefon, komputer, czy pilot od telewizora. Możesz za to poczytać książkę.
  • niech przykra rutyna stanie się przyjemnością. Zawsze kiedy wstaniesz wcześniej, nagradzaj się za to.
  • wynieś budzik daleko od łóżka, wtedy nie będziesz mogła przy wyciągnięciu ręki wcisnąć opcji drzemki. A on będzie dzwonił tak długo, że i tak wstaniesz. Sprytne, prawda?
  • nie szukaj wymówek. Pomyśl raczej o ile więcej możesz zrobić, jeśli zmusisz się do tego, aby wstać wcześniej.

Bycie rannym ptaszkiem naprawdę się opłaca i wcale nie oznacza, że musisz być senna i niewypoczęta. Wystarczy wprowadzić odpowiednie zasady, a naprawdę będziesz w stanie pogodzić i wszystkie obowiązki i przyjemności tylko dla Ciebie. Pozwól sobie na to. Zostań rannym ptaszkiem DLA SIEBIE.

 

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Jeden komentarz na temat “Jak zostać rannym ptaszkiem i nauczyć się wcześnie wstawać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*