Jak znaleźć sobie hobby?

Są ludzie, którzy uważają, że hobby nie jest dla nich. Że nie mają żadnych talentów i w związku z tym nie mogą ich rozwijać. Ci ludzie muszą mieć naprawdę smutne życie. Bo przecież hobby potrafi wspaniale odstresować. Nierzadko jest też okazją do spotykania podobnych do nas ludzi. Na hobby można też zarabiać. Pasje po prostu warto mieć! A gdy poznajemy nową osobę, to zwykle o te pasje pytamy. Ludzie, którzy ich  nie mają, od razu wydają się nam mniej ciekawi, a może i wartościowi. Zatem jak znaleźć sobie hobby? Jak odkryć w sobie pasję?

Gdzie szukać pasji?

Aby znaleźć sobie hobby trzeba zacząć od odpowiedzenia sobie na pytanie o własne zainteresowania. Weź do ręki długopis lub ołówek, usiądź w wygodnym fotelu i pomyśl o tym, co tak naprawdę lubisz. Uwielbiasz rękodzieło? Kochasz sport? Pasjonuje Cię literatura? A może od dziecka byłaś najlepsza w pisaniu? Zajrzyj na stronę fajnekonkursy.pl i poszukaj odpowiedniej kategorii dla siebie. Może to będą konkursy plastyczne, a może takie, w których trzeba utworzyć długie na kilka tysięcy znaków opowiadania. A może kochasz gotować i od dziś zaczniesz prowadzić bloga kulinarnego, a przy okazji budować społeczność, której później zaczniesz sprzedawać swoje e-booki. Przyjemne z pożytecznym.

Choć pasja może być również sposobem rywalizacji, to istotne jest to, aby nigdy, przenigdy, nie  nastawiać się w związku z nią na początku na jakieś materialne korzyści. Jeśli zarabianie na pasji ma się w Twoim przypadku przełożyć na pieniądze, to prędzej czy później tak się stanie, ale to musi wydarzyć się w stu procentach naturalnie. Są na przykład ludzie, którzy żyją tylko i wyłącznie z konkursów i codziennie zaglądają na stronę fajnekonkursy.pl , a później godzinami tworzą mozolne prace plastyczne i nie tylko. Są też tacy, co zaczęli jakiś czas temu pokazywać na Instagramie swoje rękodzieło i okazało się, że jest tak ciekawe, iż ludzie zaczęli przychodzić do nich drzwiami i oknami, a teraz nie mogą się wyrobić z zamówieniami.

Inspiracji na pasję można tak naprawdę szukać wszędzie. Idziesz do fryzjera, w oczekiwaniu na farbowanie chwytasz za jakiś magazyn. Przeglądasz go i napotykasz na pomysł, który masz ochotę teraz, zaraz wprowadzić w życie.

A może polubisz szkolenia? Temat rozwoju osobistego? W wielu miejscowościach – również w tych całkiem malutkich  – często organizowane są różnego rodzaju szkolenia i to zupełnie za darmo, a w dodatku po jego przejściu możesz otrzymać certyfikat. Kto wie, może po jednym takim szkoleniu okaże się, że odnajdziesz w sobie w końcu jakąś pasję i zaczniesz nagminnie kupować książki, a później sama staniesz się mentorem dla innych ludzi.

Jak jeszcze można znaleźć hobby?

Zastanów się, czy wolisz robić coś we własnym domu, czy raczej w ramach aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Przy tej pierwszej opcji naprawdę warto zajrzeć na stronę z konkursami, bo po pierwsze udział w nich serio wciąga, a po drugie może nam pomóc rozwijać inne pasje. Marzyłaś o podróżach, ale nigdy nie było Cię na nie stać? Teraz możesz wygrać sobie wycieczkę! I to niezależnie od tego, jakie masz talenty: plastyczne, wokalne, robisz piękne zdjęcia, czy ciekawie piszesz. Tam każdy znajdzie coś dla siebie. Człowiek bez pasji jest jak zapaliczka bez gazu. Warto szukać dla siebie hobby. Próbować, sprawdzać.. Jeśli nie masz pojęcia o swoich talentach i nie potrafisz wskazać tego, co naprawdę lubisz, musisz dojść do swoich pasji metodą prób i błędów. Powodzenia.

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*