Audiobooki dla dzieci – dlaczego warto ich słuchać i skąd je wziąć?

Audiobooki to świetna forma, dla tych dzieci, które nie umieją czytać lub czytanie idzie im opornie. Książki w każdej formie pobudzają naszą wyobraźnię i uczą ważnych wartości. Audiobooki dla dzieci są dostępne również w formie darmowej w internecie, gdzie możemy dobrać opowieść do dziecka i w dowolnym momencie ją przerwać, aby wrócić do niej wówczas, gdy znowu dziecko będzie mieć czas lub chęć.

Audiobooki dla dzieci- dlaczego warto słuchać książek?

Często wybieramy się z dziećmi w trasy, jednak każdy, kto ma maluchy, wie, że oglądanie świata przez okno szybko się nudzi, a ogarnięte nudą dziecko w samochodzie, jest jak tajfun. Większość rodziców, z pewnością sięgnie po gotowe bajki i puści je dziecku na tablecie. Warto jednak rozważyć włączenie dziecku podczas podróży audiobooka. Audiobooki dla dzieci, to dużo lepsze rozwiązanie, dla tych rodziców, którzy nie są pewni, czy oglądanie tak dużej ilości niebieskiego światła, jest odpowiednie dla ich pociech. Ponadto bajki bywają po prostu zabijaczem czasu, bez większych wartości, czy przekazu. Książka opowiadana w ciekawy sposób, będzie więc idealnym rozwiązaniem. Dziecko posłucha ciekawej, wartościowe historii, jednocześnie może to być rozrywka dla całej rodziny. Również dla starszych dzieci, które nie chcą czytać, będzie to idealnie rozwiązanie. Darmowe audiobooki dla dzieci to również lektury szkolne. Chyba wszyscy rodzice się zgodzą, że lepiej, aby dziecko posłuchało książki i jednak się z nią zapoznało, aniżeli wcale po nią nie sięgnęło, co może się stać, gdy będziemy się upierać, przy tradycyjnej metodzie jej zgłębiania. Nie musimy też ograniczać się do tradycyjnej literatury, czy topornych, mrocznych, opowieści, rodem z baśni braci Grimm. Ponieważ w internecie znajdziemy również śmieszne audiobooki dla dzieci, które sprawią, że poprzez humor nauczą się cennych wartości lub oswoją z pozoru trudną i niełatwą do omówienia sytuacją (np. śmiercią).

Ciekawe audiobooki na YouTube

Chociaż większości rodzicom YouTube kojarzy się z ulubionymi vlogerami ich dzieci i teledyskami. To na tym popularnym portalu możemy również znaleźć.  Oto najlepsze i polecane przez wielu rodziców w kategorii najlepszy audiobook dla dzieci YouTube:

  • Dzieci z ulicy Awanturników

Książka znanej i lubianej Astrid Lindgren. Historia niesfornych małych bohaterów, którzy mają swoje przygody i świat. Świetnie dla dużych i małych słuchaczy.

  • Cudowny Chłopak

Bardzo wzruszająca i mądra historia o tym, że chociaż każdy z nas jest inny, to wszyscy zasługujemy na szacunek i miłość. Dobra historia dla całej rodziny. Najmłodsi z pewnością nauczą się z niej, jak nie oceniać ludzi po wyglądzie, a to co najważniejsze, kryje się w głębi sera.

  • Bajki pytajki, czyli zabawne opowiadania z pobliskiej grządki

Zabawne opowiadania, które zostały stworzone na podstawie opowiadań dzieci do lat 9. Z pewnością rozbawią dzieci, jak i rodziców.

  • Wielka ucieczka dziadka

To propozycja zwłaszcza dla rodziców, którzy nie bardzo radzą sobie z wytłumaczeniem swoim pociechom, dlaczego babcia i dziadek, bywają czasem odcięci od rzeczywistości. Piękna opowieść o tym, że dziadek chociaż jest z nami tutaj ciałem, to jego głowa i wspomnienia zostały w czasach drugiej wojny światowej. Zabawna opowieść o tym, że starości nie należy się bać.

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*