Jak urządzić mały balkon w bloku?

To, że większość z nas mieszka w dużych miastach i betonowych wieżowcach, wcale nie oznacza, że w głębi serca, nie marzymy o skrawku otoczonej roślinnością, bezpiecznej przystani, gdzie moglibyśmy wypić kawę, czy przeczytać ciekawą książkę. Nawet jeżeli jedynym miejscem, gdzie możemy taką przestrzeń zorganizować, to nasz niewielki balkon.

Przedstawiamy ciekawe inspiracje na mały balkon, które być może sprawią, że zorganizujecie swoje ulubione miejsce w domu w sposób kreatywny i niesztampowy.

Jak urządzić mały balkon w bloku – inspiracje

Balkon nie musi ograniczać się do kilku skrzynek z kwiatami, smętnego leżaczka i plastikowego stolika. Obecny trend jeżeli chodzi o aranżację balkonów idzie w stronę, tworzenia istnych azyli wewnątrz betonowej dżungli. Jak urządzić mały balkon w bloku, tak by cieszył duszę i oko?

  • Sztuczna trawa, drewno, dywany.

Do niedawna wydawało się, że zwykłe płytki lub kawałek gumolitu wystarczy. Jednak trzeba przyznać, że nic nie jest tak przyjemne jak chodzenie bosymi nogami po trawie. Okazuje się, że na balkonie możemy dać sobie namiastkę, tej przyjemności. Obecnie prawdziwym hitem, do tego dość tanim, jest sztuczna trawa na balkonie.

balkon w bloku

Nie tylko świetnie wygląda, ale sprawia, że balkon zaczyna przypominać mały ogród. Bardziej ekstrawagandzkim, chociaż mniej praktycznym jest dywanik na balkonie. Przywodzący na myśl styl boho, dla tych którzy lubią czuć się otuleni.

mały balkon w bloku

Jeżeli jednak nie przemawiają do was tekstylia na balkonie, zwłaszcza na podłodze, to można kupić specjalne podesty tarasowe, imitujące drewno lub wykonane z prawdziwego. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza u fanów stylu skandynawskiego.

  • Meble na mały balkon.

Zapomnijcie o klasycznym plastikowym komplecie, ewentualnie skromnym krzesełku. Obecnie rynek aż pęka od pięknych drewnianych kompletów, które sprawdzą się również na małym balkonie. Kupując meble na mały balkon musimy dokładnie wiedzieć, co będziemy chcieli robić na balkonie, oraz jakie wymiary możemy wziąć pod uwagę.

Dużą popularnością cieszą się również ławy, leżaki, a nawet mini sofki na balkon. Wieczorami można się wygodnie na nich wyłożyć, a za dnia poczytać książkę.

meble na balkon

  • Tekstylia i rośliny na mały balkon.

Urządzając balkon nie sposób zapomnieć o roślinach. Tutaj wszystko zależy od naszych preferencji. Świetnym wyborem są np. miniaturowe wersje roślin owocowych i warzywnych, ale również rośliny proste w opiece, które na zimę z łatwością schowamy w domu takie jak pięknie kwitnące kaktusy, monstery, czy klasyki Polskich balkonów pelargonie i storczyki. Dobrze zrobić dla nich przestrzeń na balkonie, świetnie w tej roli sprawdzą się regały.

rośliny na mały balkon

Ciepła naszemu balkonowi dodadzą różnego rodzaju tekstylia, jak kocyki, czy poduszki. Jeżeli obawiamy się deszczu możemy zamontować mały daszek lub markizę, jeżeli jest taka możliwość. Dodatkowo warto ogrodzić balkon bambusem, który wygląda dużo estetyczniej niż plastikowa siatka.

balkon w bloku

Świetnym rozwiązaniem są również lampiony, czy świeczki. Tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Jeżeli już wybierzemy rośliny na mały balkon, to z pewnością uroku dodadzą mu jeszcze takie ozdoby jak dzwonki feng shui, czy makramy.

Czym się kierować urządzając balkon?

Jak urządzić mały balkon w bloku, tak aby był piękny, ale i praktyczny? Otóż istotne jest to, na którą stronę mamy balkon, czy jest to nasze mieszkanie, czy też wynajmowane i właściciel nie pozwala nam na wiele modyfikacji. Ważne też są nasze preferencje, czy zależy nam tylko na miejscu, gdzie od czasu do czasu przysiądziemy, czy zależy nam na przestrzeni dla roślin, a może chcemy mieć swój kąt do odpoczynku po ciężkiej pracy? Wszystkie te aspekty, należy wziąć pod uwagę urządzając wymarzony balon.

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*