Piosenki o przedszkolu z YouTube – jak przygotować dziecko na pierwszy dzień w przedszkolu

Pójście do przedszkola to poważny krok w życiu młodego człowieka. Nawet jeżeli nasz malec wcześniej uczęszczał do żłobka, teraz przedszkole brzmi już zdecydowanie poważniej i często wiąże się ze zmianą środowiska, Pań oraz kolegów. To często rodzi swego rodzaju stres w dziecku, chociaż są i takie przypadki, które bardzo cieszą się na wieść o nowym etapie w życiu. Na szczęście możemy przygotować do tego ważnego dnia nasze dziecko. Jednocześnie warto zapoznać się już z przedszkolnymi hitami. Piosenki o przedszkolu z pewnością sprawią, że nasz malec przychylniej będzie myślał o swojej nowej placówce wychowawczej.

Jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola?

Pójście do przedszkola dla wielu dzieci to wielkie przeżycie. Ważne aby się do niego właściwie przygotować, tak by dziecko z radością chodziło do przedszkola i nie miało problemów z adaptacją. Pierwszy dzień w przedszkolu powinien być miłym wspomnieniem, a nie przykrą traumą. Oto kilka rad, jak przygotować się na pierwszy dzień w przedszkolu:

  • To ważny etap, ale nie róbmy z tego wielkiego, podniosłego wydarzenia. Może to wprowadzić niepotrzebny stres i tremę.
  • Wykorzystajmy godziny adaptacyjne, które obecnie większość placówek oferuje. Nie wszystkie dzieci odnajdą się w sytuacji, gdy rzucimy je na głęboką wodę.
  • Nie wywołujmy wilka z lasu, pytaniami typu „A nie będziesz tęsknić za mamą/tatą?”. Takie pytania sprawiają, że dziecko zaczyna odczuwać irracjonalny lęk. Warto też uczulić rodzinę i dziadków. Nawet rzucanie z pozoru neutralnych zdań, przy dziecku, jak „ciekawe jak to będzie, przecież nikogo nie zna”, może sprawić, że dziecko zacznie się niepotrzebnie obawiać przedszkola.
  • Wspólnie skompletujcie wyprawkę i wybierzcie ubranie na pierwszy dzień w przedszkolu. Wyprawka do przedszkola powinna wpasowywać się w gusta młodego człowieka, także Psi Patrol i Świnka Peppa są jak najbardziej na miejscu. No i nie zapomnijcie o wygodnych kapciach!
  • Zacznijcie wprowadzać nowy rytm dnia, uwzględniający rutynę przedszkolną.
  • Porozmawiaj z dzieckiem. To nie jest nieświadomy wielu mechanizmów piesek, czy kotek, to twoje dziecko. Mały człowiek, który naprawdę rozumie więcej niż ci się wydaje, po prostu ma trochę inne spojrzenie na wiele spraw. Opowiedz mu o przedszkolu, co będzie w nim robił, o potencjalnych przyjaciołach, możesz też opowiedzieć, jakąś swoją historię z przedszkola. Nie obiecuj jednak złotych gór. To, co jest pewne, to to, że będą dzieci, zabawki i miłe Panie, które się nim zajmą, gdy mama i tata będą w pracy.
  • Wypracujcie sobie jakąś fajną trasę do przedszkola i z powrotem. W jesień warto połączyć podróż ze zbieraniem kasztanów, czy liści. Możecie też śpiewać piosenki, grunt, żeby było fajnie.

Fajne piosenki o przedszkolu, które umilą dziecku adaptację

Muzyka to coś, co znacząco umila wiele aspektów życia. Warto już parę miesięcy przed pójściem do przedszkola, nauczyć dziecko kilku fajnych piosenek, które stworzą pozytywny obraz tego miejsca. Sprawi to, że dziecko nie będzie mogło się doczekać tej magicznej krainy, w której czekają go niesamowite przygody, zabawa i inne dzieci. Oto ciekawie piosenki o przedszkolu, które warto poznać:

Przedszkole w czasach pandemii i obostrzeń sanitarnych

Chyba większość rodziców nie wyobraża sobie jak by miały wyglądać zajęcia dzieci, które idą w parze z obostrzeniami sanitarnymi. Małe dziecko nie wytrzyma w maseczce kilka godzin, to też niezbyt odpowiednie dla jego zdrowia, do tego, znając maluchy, szybko by się zaczęły nimi wymieniać. Do tego, jedzenie różnych dziwnych rzeczy z podłogi, czy dotykanie twarzy i lizanie rąk. Każdy rodzic to zna, nie musimy się nad tym bardzo rozwodzić. No to jak się ma przedszkole a koronawirus? Wytyczne GIS dla przedszkoli są następujące: jeżeli dziecko nie ma zaburzeń rozwoju, nie może przynosić swoich zabawek z domu, do przedszkola, oczywiście powierzchnie, muszą być staje czyszczone i dezynfekowane, grupa wraz z opiekunem, musi przebywać w jednej wytyczonej sali, grupa może mieć maksymalnie 25 dzieci, usunięte mają zostać zabawki i przedmioty, których nie można skutecznie uprać i zdezynfekować (pluszaki), sale muszą być wietrzone co najmniej godzinę, opiekunowie powinni zachowywać dystans społeczny, a pracownicy kuchni unikać kontaktu z dziećmi. Ponadto po dziecko powinien przychodzić jeden rodzic i tak samo jeden powinien je odbierać. Oczywiście do przedszkola mogą wejść tylko zdrowe dzieci oraz jeżeli jest taka możliwość, pozwalać dzieciom przebywać jak najwięcej na świeżym powietrzu.

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*