Co oznaczają linie na dłoni? Zobacz, jak czytać z dłoni

Linie dłoni mają tak unikalne ułożenie, że da się je rozszyfrować samemu, choć można też udać się do osób, które zajmują się tym zawodowo. No i może warto to zrobić, jeśli  ciekawi nas, ile lat będziemy żyli i co nas czeka w miłości? Podobno wszystko zapisane jest właśnie w liniach naszych dłoni.

Skąd wiadomo, co oznaczają linie na dłoni?

Jest wiele czynników, które warunkują wynik przepowiedni. Jak na przykład:

 • Ręka, z której się wróży (prawda, czy lewa)

Choć może zostać wybrana na podstawie intuicji, preferencji, to czasem liczy się też to, czy dana dłoń dominuje. W dziedzinie, jaką jest chiromancja, krążą  dyskusje, czy może na lewej ręce zapisuje się przeszłość, a na prawej widać, co będzie dalej. Zdanie profesjonalistów w tym temacie są podzielone.

 • Kształt dłoni

Dzieli się na cztery typy. Określają one twój charakter i osobowość. Dla ułatwienia rozpoznania, noszą nazwy żywiołów.

 • Zagięcia

Proste kreski sugerują zwykle zamknięte, logicznie myślące osoby, a łuki wskazują na otwartość i bujną wyobraźnię.

 • Głębokość

Czytanie z dłoni jest dużo łatwiejsze, gdy linie są głębokie i wyraźne. Jednak nie zawsze odciśnięcie się danej cechy jest pożądane.

Charakterystyka żywiołów

Zanim dowiesz się, co oznaczają linie na dłoni, warto zacząć od typu osobowości, zapisanego w kształcie palców.

 • Woda

Dłoń może być kwadratowa lub trójkątna, ale palce zawsze są krótkie, krępe i owalne. Skóra zaróżowiona, linie mało wyraźne. Odzwierciedla duszę artysty o szczególnej wrażliwości i empatii. Kłopoty, jakie może przyciągać, to niska odporność na stres.

 • Ogień

Krótka, krępa dłoń z długimi, smukłymi palcami, daje się łatwo czytać przez głębokie linie na elastycznej skórze. Chiromancja przypisuje jej osobowość przedsiębiorczą, dynamiczną, która nie lubi nudy i bezczynności. Zaletą ognia jest charyzma, dająca jednak skłonności do popadania w despotyzm.

 • Ziemia

Krępe, kwadratowe dłonie i palce, z grubymi, głębokimi, wyraźnymi liniami, przypominają wyglądem solidne skały. Charakteryzują osoby twardo stąpające po ziemi, które cenią siłę mięśni ponad wysiłek intelektualny, mimo że zdrowy rozsądek jest w ich życiu bardzo ważny. Wielu z nich nie przekonuje coś tak eterycznego jak czytanie z dłoni.

 • Powietrze

Najdłuższe i najsmuklejsze kształty z wyraźnymi kłykciami świadczą o pomysłowości. Osoby w typie powietrza napędza ciekawość świata, a powstrzymują stres i lęki. Są odbierane jako zamknięte w sobie, pomimo swojej towarzyskości. Nie okazują emocji.

Zrób-to-sam

W niektórych przypadkach, szczególnie trzech głównych szlaków, da się samemu rozczytać, co oznaczają linie na dłoni. A są to takie znaczenia i kształty:

 • Linia serca

Przebiega nad linia głowy przez środek dłoni. Powinna zaczynać się między palcem wskazującym a środkowym (w przeciwnym razie może wskazywać na materializm) i okrążać wzgórki, czyli „poduszki” pod palcami. Oznacza wrażliwość. Im niżej przebiega, tym bardziej dana osoba kieruje się sercem w przeciwieństwie do rozumu. Im bardziej jest prosta, tym bardziej ktoś jest zamknięty. Jej długość to mniejsze lub większe zainteresowanie strefą romansu.

 • Linia głowy

Przecina dłoń w poprzek od krawędzi między kciukiem a palcem wskazującym. Im jest dłuższa, tym większe szanse, że przedstawia analityczny umysł lub marzyciela. To z kolei determinuje jej krzywizna, ponieważ łuk skłania ku abstrakcyjnemu myśleniu. Prosta stawia na logikę. Krótka może oznaczać problemy na polu zapamiętywania i koncentracji.

 • Linia życia

Znajduje się obok, lub pod linią głowy. Częściowo okrąża kciuk. Im dłuższa, tym większą wróży witalność. Łamana oznacza wielkie zmiany typu przeprowadzka czy nowy związek. Prosta lub krótka wskazuje na małe doświadczenie życiowe.

Wiedząc, co oznaczają linie na dłoni, można wyczytać z nich przyszłość, stan zdrowia i skłonności danej osoby. Świadczą one o pewnych priorytetach i cechach charakteru. Są osoby z prostszymi liniami, które bardziej cenią logiczne myślenie, i bardziej zakręceni marzyciele, a tylko linia głowy!

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*