Gra wstępna – sprawdź, co naprawdę lubią kobiety

Subtelna sztuka kochania zbyt długo pozostawała tematem tabu. To właśnie wiedza, zebrana z doświadczeń różnych osób, pozwala podnieść ogólną jakość pożycia. Bez niej łatwo o wielką frustrację. I choć z drażniącym brakiem orgazmu częściej zmagają się kobiety, dla mężczyzn bywa to również niewygodne. A przecież seks powinien być przyjemny.

Jakie znaczenie ma gra wstępna?

Niektórzy traktują ją wciąż jak przykry obowiązek, który trzeba odbębnić, lub gorzej, odpuścić. Ale w dalszej perspektywie przynosi korzyści dla obu stron, dlatego jest tym, co lubią kobiety. Na co wpływa najbardziej?

 • Zwiększa nawilżenie

Dzięki temu zapobiega bolesnemu tarciu, przez które partnerka mogłaby szybko zrezygnować ze stosunku.

 • Rozgrzewa

Gra wstępna dosłownie podnosi temperaturę ciała. Co jest kluczowe, kiedy zamierza się kogoś rozebrać do naga.

 • Zbliża partnerów

Już sama rozmowa o niej może zdziałać cuda, bo każdy lubi, gdy jego preferencje zostają wysłuchane; gdy poświęca się im uwagę. A wdrażanie ich w życie to prosta droga do nawiązania bliskiej, intymnej więzi.

 • Poprawia ukrwienie narządów

Im lepiej kobiece narządy są przygotowane, tym bardziej stają się nabrzmiałe, a przecież na tym zależy większości mężczyzn. To obustronna korzyść, dająca perfekcyjne, ciasne dopasowanie.

Ile powinna trwać gra wstępna?

Na to pytanie, wbrew pozorom, nie ma prostej odpowiedzi. Potrzeba znacznie więcej czasu, jeśli kobieta nigdy wcześniej nie doświadczyła orgazmu, doświadczyła ich bardzo niewielu, lub ostatni orgazm miała dosyć dawno. Taka ewentualność wymaga szczerej rozmowy. Dlatego, że może wynikać z różnych powodów.

 • Twoja partnerka ma niewielkie potrzeby

Być może zgodziła się na seks, ale sama nie odczuwa popędu dość często, by pielęgnować i przyspieszać swoją zdolność osiągania orgazmu. W tym wypadku, warto omówić wasze oczekiwania co do ilości zbliżeń w tygodniu/miesiącu, by się wzajemnie dopasować.

 • Woli to robić z kimś

Może to wynikać ze wstydu, jaki wywołuje się u kobiet przy głoszeniu konserwatywnych poglądów. W nich, o masturbacji mówi się jako o czymś naturalnym dla chłopców. I chociaż postęp naukowy wskazuje, że jest naturalna dla każdej płci, oraz przynosi korzyści w redukcji stresu czy skracaniu czasu orgazmu (u kobiet) i zwiększaniu kontroli nad nim (u mężczyzn), to wciąż wielu paniom trudno przełamać uprzedzenia, wpojone w domu, kościele czy na wczesnym etapie edukacji. Wtedy przeżywanie orgazmu jest dla nich silnie zależne od bycia w związku.

 • Ma traumę lub jest niezdolna do orgazmu z innego powodu

To delikatny temat, wymagający wyrozumiałości. Na odczuwaną przez nią przyjemność mogą wpływać chociażby wcześniejsze doświadczenia lub przyjmowane leki.

Niedoświadczonym kobietom dojście na szczyt potrafi zająć 40 minut. Stąd w powyższych wypadkach śmiało można założyć, że to, ile powinna trwać gra wstępna, to minimum pół godziny. W pozostałych, warto ustalić czas na podstawie dialogu.

Gra wstępna – pomysły

Kiedy już wiadomo, czemu i jak długo, warto wiedzieć jeszcze, co takiego robić. Przy czym nie należy zapominać o indywidualnym podejściu.

 • Pocałunki

Wcale nie trzeba daleko szukać tego, co lubią kobiety. Usta, szyja, uszy… Wiele stref erogennych jest otwartych na pieszczoty, zanim jeszcze zdejmie się pierwsze ubranie. Z czego dolna warga ma bezpośrednie połączenie z łechtaczką.

 • Pieszczenie piersi

Chociaż mówi się, że to dla kobiet jest gra wstępna, pomysły z biustem trafiają też w gusta panów. Czy będzie to ściskanie, czy gładzenie, to zależy od partnerki. Jednak warto tu podkreślić, jak wrażliwa jest to część kobiecego ciała.

 • Ocieranie

Gdyby przejadły się wam lub peszyły opcje bez ubrań, zawsze możecie spróbować czegoś w ubraniu i wykorzystać tarcie materiału oraz ciepło drugiej osoby. Szczególnie nogi ściśniętej między nogami.

 • Blisko celu

Pieszczenie samych narządów również jest ważne, by postawić je w pełnej gotowości. U mężczyzn są to jądra, członek czy punkt za nimi, pozwalający dotknąć prostaty, a u kobiet całe wargi sromowe, bo pod nimi znajdują się ramiona łechtaczki, a u góry, między nimi, jej żołądź. Na ostatni zwykle najlepiej wpływają koliste ruchy.

Gra wstępna bywa bagatelizowana, jednak poprawia jakość stosunków. Co za tym idzie, zapobiega narastaniu frustracji w związku. Wpływa na odpowiedni nastrój partnerów, nawilżenie czy ukrwienie narządów, ułatwiając nie tylko sam akt, ale ogólne pożycie, bliskość i zaufanie w relacji.

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*