Numerologia partnerska – czy pomaga w miłości? Sprawdź, jak wyliczyć

Wróżby, horoskopy i z góry znane przeznaczenie mogą dotyczyć nie tylko jednej osoby, ale także pary. Pomagają zrozumieć drugą połówkę i ocenić szanse na przetrwanie związku. Jedną z dziedzin, która wskazuje na kompatybilność wrodzonych cech charakteru, jest numerologia. Kalkulatory dla niej są dosyć proste, bo opierają się na dodawaniu cyfr z daty urodzenia, a gdy już sprowadzi się je do jednej, wtedy można przyrównać je do wyniku partnera i ocenić zgodność. W czym może to pomóc?

Co daje numerologia partnerska?

Jako, że numerologia partnerska wylicza informacje z zakresu priorytetów czy temperamentu, wskazuje takie rzeczy jak:

 • Wasze mocne strony

Warto sprawdzić, czy się uzupełniają. Dobrze mieć kilka wspólnych, dla dzielenia i rozwijania pasji, ale różnice też są ważne. Chodzi o to, byście mogli jako para stawić czoła ogółowi problemów.

 • Wasze słabe strony

Niezależnie, czy zaczniecie od daty urodzenia, czy interesuje was numerologia imienia, dzięki liczbom możecie uzyskać obraz czyichś wad. A przecież decydując się na związek, przyjmuje się kogoś z wadami. Stąd warto wcześniej rozważyć, z czym jest się w stanie pracować, ile jest się w stanie znieść.

 • Przedmioty konfliktów

Jeśli dla jednej osoby liczbowo ważne jest życie towarzyskie, a dla drugiej odrobina izolacji, numerologia kalkulatory oszacują wysokie prawdopodobieństwo starć na tle planów spędzania wolnego czasu.

Zobacz też: Pełnia Księżyca 2021 – Kiedy będzie? Fazy księżyca i różowy księżyc.

Jak liczyć cyfry?

Numerologia daty urodzenia jest znaczenie bardziej popularna niż numerologia imienia, a poza tym opiera się na czymś naturalnym, a nie wybieranym przez rodziców, dlatego tym bardziej pasuje do osoby. I dlatego na niej opierają się wróżby dla par. Chodzi w niej o sprowadzenie ośmiu cyfr z daty urodzenia do jednej. Dla przykładu: 24.09.1995 to 2 + 4 + 0 + 9 + 1 + 9 + 9 + 5 = 39, dalej 3 + 9 = 12 i 1 + 2 = 3, zatem osobę urodzoną w tym dniu charakteryzuje cyfra 3. Są także liczby mistrzowskie, których się nie dodaje – 11, 22, 33, …, ale też nie zawsze uwzględnia się je w przepowiedniach partnerskich. W imieniu (a nawet imieniu i nazwisku, jeśli ktoś jest tym zainteresowany), każdej literze odpowiadają cyfry według wzoru:

 • A, ą, j, s, ś – 1,
 • B, k, t – 2,
 • C, ć, l, ł, u – 3,
 • D, m, v – 4,
 • E, ę, n, ń, w – 5
 • F, o, ó, x – 6
 • G, p, y – 7
 • H, q, z, ź, ż – 8,
 • I, r – 9.

Dalej, zasady jakimi rządzi się ta numerologia – jak obliczyć – działają tak,  jak w przypadku daty, a więc dodaje się wyniki do osiągnięcia pojedynczej cyfry.

Dopasowanie par

Wiedząc, co daje numerologia, jak obliczyć swoją cyfrę i planując życie z kimś, warto wykorzystać wszelkie wskazówki:

 • Jedynki

Są ambitne i niezależne, więc naturalne dopasowanie odnajdują z podobną sobie 1, żywiołową 5 i uduchowioną, ekscentryczną 7. Zazwyczaj kompatybilne są także z optymistyczną 3 i wszechstronną 9. Neutralnie żyją z autorytarną 8. Związki z pozostałymi (2, 4, 6) wymagają od 1 wielu kompromisów.

 • Dwójki

Jako urodzeni dyplomaci i jednostki wsparcia, naturalnie łączą się z kimś podobnym – inną 2 – z praktyczną 4, z którą łączy ich analityczny umysł, lub kimś autorytarnym – z 8, która powie im, co mają robić. Zazwyczaj kompatybilne są też z ostrożną i odpowiedzialną 6. Stosunki neutralne łączą je z 9. Kompromisów wymagają 1, 5 i 7.

 • Trójki

Ich entuzjazm i optymizm sprawia, że numerologia partnerska daje im naturalne dopasowanie z 3 i 9, które są otwarte na różnorodność doznań, oraz 6, która swoją ostrożnością je równoważy. Zwykle odpowiadają im też 1, 2 i 5. Niestety, nie ma dla nich neutralnych możliwości. Jedynie trudne związki z 4, 7 i 8.

 • Czwórki

Przeznaczenie łączy je z 2, 4 i 8, ale zgodne pary tworzą też z 6. Neutralne są dla nich 7, a ustępstw wymagają 1, 3, 5 i 9, dlatego że są zbyt dynamiczne dla ich poważnego podejścia do codzienności.

 • Piątki

Tak bardzo poszukują doznań, że 1, 5 i 7 są wprost dla nich stworzone, choć dogadują się też z 3 i 9. Neutralnie mogą funkcjonować z 8. Pozostałe (2, 4 i 6) charakteryzuje zbyt duża stateczność, by w związku szło im gładko

 • Szóstki

Według liczb, najlepiej łączą się z 3, 6 i 9, choć w wielu przypadkach związki z 2, 4 i 8 również im się sprawdzą. Najtrudniej im z 1, 5 i 7, a w neutralnym układzie nie mają żadnych. To pewnie zasługa ich ostrożnego podejścia.

 • Siódemki

Nie ma drugiego takiego ekscentryka jak siódemka, ale naturalnie kompatybilne są nie tylko ze sobą nawzajem, lecz także z 1 i 5. Zwykle udaje im się też z 4. Obojętne nastawienie mają do 9. Najwięcej kłótni numerologia partnerska wróży im z 2, 3, 6 i 8.

 • Ósemki

Mimo swojego materializmu, potrafią stworzyć przeznaczone sobie związki z 2, 4 i 8, a często również z 6. Neutralne są dla nich 1 i 5. Na kompromisy muszą pójść w relacjach z 3, 7 i 9.

 • Dziewiątki

Mimo że są wszechstronnie utalentowane, to trudno im dogadać się z 4 i 8. Przeznaczone im są 3, 6 i inne 9. Kompatybilność wykazują też z 1 i 5, a obojętne liczbowo kontakty z 2 i 7.

 

Numerologia partnerska pozwala poznać wady i zalety obu osób, a także odkryć prawdopodobne źródła konfliktów między nimi. Dzięki temu pozwala przygotować się na codzienne wyzwania, lecz także szczęście, jakie leży w kompatybilności. W końcu komu nie marzy się naturalne dopasowanie?

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*