Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? 12 przydatnych rad

Oświadczyny to poważna decyzja, a za nią idzie kolejna, czyli wybór pierścionka zaręczynowego. Chociaż pierścionek zaręczynowy z brylantem jest najbardziej popularny, to istnieje mnóstwo innych możliwości. A i ta klasyczna ma wiele wariacji pomiędzy srebrem, złotem, grawerami… Jak się w tym nie zgubić?

Podstawowe zasady, jak wybrać pierścionek zaręczynowy

Jak się przygotować, by kupić właściwy pierścionek zaręczynowy? Który palec partnerki zmierzyć?

 • Poznaj rozmiar partnerki

To podstawowa zasada, bo możesz pójść do jubilera z dobrymi zamiarami, ale nawet najpiękniejszy i najdroższy wzór nie sprawdzi się, jeśli nie będzie trzymał się dłoni. Dlatego warto, żebyś podebrał pierścionek, który Twoja ukochana nosi na serdecznym palcu prawej ręki, lub poprosił jej koleżankę o wspólne zakupy i dyskretne sprawdzenie rozmiaru.

 • Upewnij się, czy nie ma alergii

Biżuteria również może wywołać niepożądane reakcje, więc trzeba to zweryfikować. Niektóre kobiety mogą nosić tylko czyste złoto, co jest bardzo ważną informacją.

 • Określ zakres cenowy

Pierścionek zaręczynowy z brylantem to świetny pomysł, ale nie musi od razu kosztować kilku tysięcy. Poza tym, istnieją tańsze zamienniki. Liczy się gest, na jaki jesteś w stanie sobie pozwolić.

Techniczne parametry

Kiedy masz już informacje dotyczące preferowanej ceny i rozmiaru pierścionka, czas wybrać jubilera i materiały, z jakich będzie ten pierścionek zrobiony. Na jakie rzeczy zwracać uwagę, gdy myślisz, jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

 • Darmowa korekcja rozmiaru

To cenna oferta, bo czasem trudno określić średnicę, gdy partnerka znajduje się gdzieś pomiędzy pełnymi liczbami.

 • Przewidywany czas realizacji

Kiedy chcesz w konkretnym dniu, z jakiejś okazji, założyć partnerce pierścionek zaręczynowy – który palec jest do tego odpowiedni, już wiesz – to będzie miało dla ciebie kluczowe znaczenie.

 • Gwarancje i zasady reklamacji

Lepiej znać je zawczasu. Jeśli są niekorzystne, zakup może być zbyt ryzykowny.

 • Ceny konkurencji

Kiedy już zdecydujesz się na konkretny model, niezależnie czy to pierścionek zaręczynowy z szafirem czy jakikolwiek inny, sprawdź go w kilku sklepach jubilerskich.

 • Styl

Przechodząc do konkretów, istnieją grubsze i cieńsze, czasem wręcz ażurowe obrączki. I muszą pasować zarówno do sylwetki, jak i do gustu partnerki. Drobny pierścionek gubi się na dużej dłoni. I nie idzie w parze z ubraniem sportowym.

 • Materiał

Przyjmuje się, że powinno być to białe lub żółte złoto. Jednak niektórych stać tylko na srebrne pierścionki. Tak czy siak, warto by zgrywał się z pozostałą biżuterią, którą partnerka nosi na co dzień czy od okazji. Jeśli zdarza się to rzadko, możesz przejrzeć jej szkatułki, żeby porównać, co wybierała ona czy inne bliskie jej osoby.

 • Kamień

Diament, jako najtwardszy materiał symbolizuje trwałość związku i to podobno najlepszy przyjaciel kobiety. Pierścionek zaręczynowy z szafirem również jest bardzo ładny, niektórym kojarzy się z morskimi głębinami. Inne panie kochają rubiny czy szmaragdy. Wszystkie te trzy kamienie też są dosyć trwałe. Odradza się miękkie cyrkonie, chyba że partnerka ma do nich wyjątkową słabość.

 • Autentyczność

Warto potwierdzić wagę i próbę wszystkich składowych.

 • Opakowanie

Ważne, żeby chroniło zakup i dobrze się prezentowało. Szczególnie jeśli zamawiasz z dostawą.

Kiedy zastanawiasz się, jak wybrać pierścionek zaręczynowy, musisz wziąć pod uwagę wiele aspektów, zarówno samego produktu, jak i zobowiązań sprzedawcy. Przy kwotach, jakie wchodzą w grę, ważne są gwarancje i darmowe poprawki. W samym modelu liczy się rozmiar, grubość, materiał i kamień. Muszą pasować do dłoni i stylu partnerki.

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*