Olej z wiesiołka – na co pomaga? Właściwości oleju z wiesiołka
Wiesiołek to dość niepozorna roślina, na którą natknąć można się dosłownie wszędzie, a szczególnie gdzieś na polu czy łące. Powstaje z niej olej z wiesiołka, który cieszy się wieloma znakomitymi właściwościami. Ceni się go zarówno w kosmetyce, jak i w koncernach farmaceutycznych bo potrafi wyleczyć wiele chorób skóry. Jakie jest jego zastosowanie oraz konkretne właściwości?
Olej z wiesiołka – zastosowanie
W kosmetyce olej z wiesiołka stosujemy zewnętrznie. Natomiast jeśli chodzi o zastosowanie wewnętrzne, to niezwykle ważna jest tutaj regularność.
Powinno się pić olej z wiesiołka rano, popołudniu i wieczorem. Za każdym razem po jednej łyżeczce. Ale to w przypadku, gdy mamy już co tym olejem leczyć. Przy użyciu oleju z wiesiołka jedynie profilaktycznie, wystarczy pić jedną łyżeczkę rano i wieczorem, zanim zjemy posiłek.
Jest to olej do spożywania na zimno. Nie smażymy na nim potraw. Ale fajnie wzbogaca on na przykład smak sałatek.
Zewnętrznie, olej z wiesiołka wsmarowujemy w skórę. Wystarczy zaledwie kilka kropelek. Doskonale się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustych śladów.

Zobacz też: Olej kokosowy – czy warto go stosować?
Olej z wiesiołka – właściwości
Olej z wiesiołka wykazuje wiele cennych właściwości, takich jak:
- Jest wsparciem przy trawieniu
- łagodzi bóle reumatyczne
- przyspiesza gojenie ran
- wspomaga leczenie wszelkich problemów skórnych: od łuszczycy, przez AZS czy trądzik
- walczy ze złym cholesterolem
- wspomaga prawidłowe działanie układu krążenia
- ma dobry wpływ na prawdę naszego mózgu
- łagodzi wszelkie objawy zbliżającej się miesiączki i menopauzy
Właściwie nie istnieje wiele przeciwwskazań dotyczących stosowania oleju z wiesiołka. Nie powinno podawać się go dzieciom, które mają mniej nić 12 lat. A także osobom z zaburzeniami krwawienia oraz przyjmującym niektóre leki.