Wiele portfeli z kryptowalutami — czy to bezpieczne?

Czy bezpieczne jest posiadanie wielu portfeli z kryptowalutami?

W obecnych czasach wiele osób zastanawia się nad inwestycjami pieniędzy w kryptowaluty. Wiele osób zadaje sobie pytanie jak inwestować w nie oraz czy posiadać jeden elektroniczny portfel z kryptowalutą, czy wiele. Warto wspomnieć także fakt, że w dzisiejszych czasach coraz więcej zarówno legalnych, jak i nielegalnych transakcji bankowych, dokonywanych jest właśnie za pomocą kryptowalut. Dotyczy to także internetowych kasyn, gdzie aby zagrać w niektóre automaty online, należy dokonać wpłaty depozytu, a jedną z oferowanych przez kasyna online opcji wpłaty jest właśnie kryptowaluta. Podobnie ma to miejsce w przypadku wypłat wygranych środków pieniężnych, albowiem jest to obecnie jedna z najszybszych metod wypłat, dzięki której pieniądze na swoim koncie bankowym znaleźć się mogą w przeciągu dosłownie paru sekund.

W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące tego, czy bezpiecznie jest posiadać wiele portfeli z kryptowalutami.

Kilka informacji na temat kryptowaluty Bitcoin

Idea kryptowaluty Bitcoin, polega na tym, że stworzono po raz pierwszy w historii tak zwaną “ogólnoświatową walutę”, którą mogą operować wszystkie kraje na świecie. Chodziło o unifikację wielu walut narodowych na świecie.

Ile zatem portfeli kryptowalutowych potrzebujesz? Pod koniec 2018 roku w centrum uwagi pojawił się portfel z popularną w dzisiejszych czasach kryptowalutą Bitcoin. Portfel ten ma ponad 111 000 BTC, a jego wartość była bliska 850 milionów dolarów. Według wszelkich standardów zalicza się on do największych portfeli z wirtualną walutą. Jest to z pewnością specjalny portfel i pokazuje ogrom inwestycji, jakie ludzie poczynili w kryptowaluty. Nawet przy wszystkich wiadomościach i szumie właściciel portfeli jest nadal anonimowy dzięki tak zwanej księdze blockchain.

Jako inwestor lub trader kryptowaluty, wskazane jest posiadanie wielu portfeli, aby nie trzymać dużych ilości kryptowalut w jednym portfelu lub na giełdzie. Księga blockchain jest zaprojektowana do śledzenia i rejestrowania wszystkich transakcji. Jest to główna korzyść, ale może być również ryzykowna dla inwestorów, którzy posiadają duże ilości monet.

Każdy, kto chce poznać transakcje kryptowalutowe, może je znaleźć w księgach blockchain. Podczas gdy tożsamość pozostanie nadal ukryta. Nie musisz nawet być uważnym inwestorem, aby zwracać uwagę na takie transakcje. Oznacza to, że za każdym razem, gdy będziesz musiał przenieść swoje monety lub żetony, inne osoby będą mogły zobaczyć Twój portfel. Najlepiej zatem byłoby, gdybyś posiadał nie jeden, a kilka portfeli, aby uniknąć nieuzasadnionego zwracania uwagi na swój cyfrowy portfel.

Pojedynczy portfel jest zbyt ryzykowny

Jedną z rzeczy, o której warto wiedzieć więcej, jest fakt, że kryptowaluta zapewnia prywatność i anonimowość, których wymagają inwestorzy. Księga blockchain jest dostępna publicznie do wglądu. Tam, gdzie jest ogromny portfel, z dużą ilością monet lub żetonów, to istnieje ryzyko skuszenia się na niego przez złodziejów internetowych. Po prostu zbyt wysoka ilość monet czy żetonów w jednym portfelu oznacza, że ​​tacy przestępcy uznają go za bardzo atrakcyjny, a przez to można stracić swoje kryptowaluty w ciągu sekundy.

Nawet jeśli nie przejmujesz się hakowaniem swojego konta z kryptowalutą, istnieją obawy, o których musisz, a wręcz powinieneś pamiętać. Kryptowaluty są zdecentralizowane i dlatego, jeśli zgubisz klucz prywatny lub hasło, możesz stracić dostęp do swojego portfela cyfrowego. Oznacza to, że cała zawartość Twojego cyfrowego portfela z kryptowalutami, może zostać utracona na zawsze, bez możliwości jej odzyskania. Kod klucza prywatnego portfela cyfrowego zapewnia dostęp do niego, dlatego tak ważne jest, aby go chronić i nikomu nigdzie nie udostępniać. Oczywiście zawsze istnieje pewne ryzyko zapomnienia kodu, dlatego lepiej nauczyć się go na pamięć.

Pozyskaj wiele portfeli kryptograficznych

Czy jesteś inwestorem kryptowalutowym i posiadasz duże ilości bitcoinów i innych kryptowalut? Z powodów omówionych powyżej sensowne byłoby zatem rozdzielenie kryptowalut na wiele portfeli. Jest to jeden ze sposobów ograniczania ryzyka związanego z portfelami z kryptowalutami. Jeśli jeden z portfeli zostanie zhakowany lub jeśli zgubisz klucz prywatny do portfela, nie wszystko zostanie utracone. Przechowywanie dużej ilości monet w jednym portfelu jest dość ryzykowne.

Poświęć zatem trochę czasu, aby poszukać różnych cyfrowych i bezpiecznych portfeli walutowych, których możesz użyć. Ułatwi to inwestorowi lub traderowi zabezpieczenie inwestycji. Twoje monety nie powinny znajdować się w jednym portfelu, ponieważ jest tak wiele rzeczy, które mogą sprawić, że nie osiągnie się potencjalnego zysku.

Podsumowanie

Podsumowując nasze wcześniejsze wypowiedzi, wniosek, który z nich się wyłania, jest jeden. Lepiej posiadać więcej portfeli z kryptowalutami niż jeden. Jest to w pełni bezpieczne, a nawet potrzebne, ze względu na monitoring transakcji, jak również ze względu na zrównoważony bilans zysków i strat. Albowiem należy pamiętać, że inwestowanie w kryptowaluty, takie jak Bitcoin i tym podobne, wiąże się dokładnie z podobnym ryzykiem, jak inwestowanie swoich pieniędzy na giełdzie. Dlatego trzeba liczyć się z tym, że inwestowanie w kryptowaluty, może przynieść zarówno duży zysk, jak i stratę, a ponieważ niektóre portfele z kryptowalutami są lepiej wyceniane, a inne mniej, dlatego zatem lepiej rekompensować sobie ewentualne potencjalne straty, mając kilka portfeli z kryptowalutami niż posiadać tylko jeden.

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*