Dietetyczna sałatka ze słonecznikiem prażonym

Wracamy z naszymi kulinarnymi piątkami. Tym razem na tapecie dietetyczna sałatka ze słonecznikiem prażonym. Jako, że postanowiłyśmy w nowym roku wziąć się za siebie 😉 – zarzucimy Was zdrowymi przepisami. Także wpadajcie co piątek po inspiracje bo wiem, że zdrowe jedzonko lubicie NAJBARDZIEJ!

Sałatka ze słonecznikiem – składniki

  • kukurydza – ja daję z puszki, 2 łyżki
  • ogórek kiszony (może być też małosolny) – dwie, większe sztuki
  • szczypiorek – pół pęczka
  • prażony słonecznik – wystarczy jedna łyżka
  • sól (choć jeśli nie przyprawiasz swoich potraw zbyt mocno, możesz ją odpuścić. Ogórek jest wystarczająco słony, a słodycz kukurydzy fajnie przełamuje smak
  • oliwa – łyżka (ja ją pomijam. Znam takich, co zamiast oliwy dają łyżkę jogurtu)

Sałatka ze słonecznikiem – przygotowanie

Banalnie proste. Słonecznik prażymy na patelni – to ważne, bo to on nadaje smak całej sałatce. Resztę składników kroimy tak drobno, jak lubimy. Wszystko razem mieszamy, i zajadamy nawet od razu. Wydawać by się mogło, że tak bez chleba czy innych dodatków, to trochę słabo, i się nie zasycimy. Nic bardziej mylnego. Bo tą sałatką ze słonecznikiem naprawdę można się najeść!

sałatka ze słonecznikiem

sałatka ze słonecznikiem

Będzie jeszcze więcej sałatek – same fit hity. Także wyczekujcie, i wypatrujcie, koniecznie bądźcie z nami. Życzymy Wam smacznego, bo chociaż wydawać by się mogło, że to połączenie takich banalnych składników- smak tej sałatki jest naprawdę wyjątkowy.

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*